Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Шокантна приказна на младата манекенка: “Доживеав мозочен удар во 2017 година, кога се разбудив од кома мислев дека имам 13 години…”

Поранешната манекенка Ким Косановиќ доживеа мозочен удар и по него живее нетипичен живот за нејзините врсници. Фокусот е на борбата да оздрави, а деновите ги минува во семејната куќа и учи за испитите на факултет.

„Од денот кога имав мозочен удар, животот ми се промени целосно. Од обична личност созреав во некој кој е посвесен за луѓето околу себе. Подобра сум и попристапна личност. Со оглед на тоа дека работев во светот кој беше доста ладен и површен – бев манекенка, па така тој свет ме проголта“; кажа Косановиќ.

Нејзината приказна започнува така што пред три години заминала на одмор, а потоа завршила кај пријатели во Подгорица, Црна Гора и таму се случил моментот кој целосно го променил нејзиниот живот, а сите детали прочитајте ги ТУКА.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...