Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Селма Хајек гази и во шестата деценија – ИЗНУДУВА ВОЗДИШКИ (фото)

И во средината на шестото десетлетие од животот, мексиканската глумица Селма Хајек има што да им покаже на своите обожаватели.

Имено, во оваа студена и за многумина неизвесна зима, таа го почести светот со летна фотографија од себеси во дводелен костим за капење.

-Последните денови од 2020. Никогаш не сум била поблагодарна оти сум здрава и во допир со природата, напиша Хајек под сликата.

Годинава, таа глумеше во „Слободни патишта“ и „Како шеф“. Следните три филма каде што ќе глуми, се филмовите „Благослов“, „Вечниите“ и „Телохранителот на сопругата на професионалниот убиец“, закажани за следната, 2021 година.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...