Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Приведен криминалец баран со потерница

На 30.12.2020 во 18.45 часот во с.Црешево, скопско, полициски службеници од Секторот за
меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага и од ЕВР Кисела Вода, врз основа на судска
наредба, го привеле Д.Н.(42) од с.Брњарци, скопско, кој се барал со потерница за издржување
казна затвор од една година. Лицето било спроведено во казнено-поправната установа Затвор
Скопје.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...