Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПЕДОФИЛ И УБИЕЦ СЕ СПАСИ ОД СМРТНА КАЗНА, НО НЕ И ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Затвореник кој избегал од смртна казна во 2009 година починал најверојатно од компликации предизвикани од коронавирус
Ова го соопшти службеникот на затворот каде ја издржа казната.

Тоа е Ромел Брум (64), кој беше осомничен дека страдал од ковид 19 и беше осуден на смрт за силување и убиство на Треј Мидлтон (14), откако тој ја киднапираше во Кливленд во 1984 година, додека се враќаше дома од спортски настан.

Официјални лица од Охајо соопштија дека се претпоставува дека 124 затвореници во таа држава починале од короната.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...