Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

НОВОГОДИШНА ЧЕСТИТКА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИЕТО, ТАЛАТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, упати честитка до граѓаните на земјава за Новата 2021 година, посакувајќи им сѐ најдобро на индивидуален и фамилијарен план. Тој посака во новата година надминување на пандемиската состојба и остварување на стратешката цел – членство во Европската Унија.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...