Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

И дома може да прославите лудо и незаборавно – Еве како

Испратете ја оваа лоша година на вистински начин.

Украсете го станот за дочекот – балони,  светки, дури и најмал знак за празнична атмосфера ќе ви го подигне расположението.

Организирајте фотосесија дома – работете на позадината, облеката и сценографијата.

Запишете ги новогодишните резолуции – бидете реални и опфаќајте ги сите аспекти на животот: здравје, кариера, финансии …

Набавете прскалки – и балони и конфети.

Направете вечера – малку поинаква од вообичаеното. Направете го тоа јадење што не сте го направиле претходно, и ви звучи интересно.

Направете тегла за спомени – и наполнете ја во следните 12 месеци. На крајот на секој месец, запишувајте убави или смешни настани на парче хартија. Кога ќе ја пречекате 2022 година, отворете ја теглата и уживајте.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...