Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Интервју со Нина Нешковиќ: Убавата глумица зборува за својата кариера, идните планови, а еве и кое е нејзиното хоби (видео)

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи и огромен талент.

Нина за прв пат се претстави пред пошироката публика во тинејџерската серија „Pridji blize“, во која ја играше улогата на Лара – негативец од средно училиште. Македонската публика се запозна со Нина преку сериите “Drzavni sluzbenik” и “Preziveti Beograd”.

Во моментов Нина важи за една од најперспективните актерки во регионот, а медиумите и предвидуваат голема кариера.

Интервјуто со убавата Нина кое може да го погледнете подолу помина во пријатна и забавна атмосфера. Нина е сосема природна и остава впечаток на “девојка од комшилукот” како што и таа милува да каже за себе. Таа истакнува дека е голем авантурист и нејзино хоби е возење кајак по реките Дунав и Сава.

Од тимот на Медиа.мк и благодариме за интервјуто и секако и посакуваме голема кариера, која со нејзиниот талент и блескава насмевка несомнено ја очекува.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...