Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Дара Бубамара се одлучи на драстична промена – фановите шокирани

Џиновските гради се нејзин заштитен знак, но како што се дознавана пејачката Дара Бубамара одлучила да оди на операција за намалување на градите поради тоа што откако ослабе, почнале да и сметаат додека вежба.

Таа го смени начинот на исхрана и секој ден е во теретана. Меѓутоа, Дара многу ослабе и сега проблем и прават големите гради. Почнаа да и пречат, па сака да се ослободи од нив, вели пријателка на пејачката.

„Позната е на естрадата како некој кој има сериозни шестки, но сега со помалку килограми почнаа да и сметат, да ја болат и градите и грбот. На некои жени големите гради изгледаат вулгарно додека Дара знае да го истакне бујното деколте“, вели изворот.

Многумина му завидуваат на младиот Тони и тој е свесен. Иако сите предвидуваа дека тоа ќе биде кратка романса тие го покажуваат спротивното. Не се забележува разлика во годините, дури ми се чини дека Дара има и повеќе енергија од Тони, заклучува соговорникот.

Наводно, пејачката ќе почека да завршат празниците, па тогаш ќе оди да ги намали градите.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...