Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ХИТ ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТА – КОЈА БОЈА ЈА ГЛЕДАТЕ !?

Зелена, сина или сива?

Ако погледнете подетално, ќе сфатите дека сликата не е чисто сива, но бојата содржи одредена нијанса. Без оглед на нијансите, ќе кажете една боја. Во зависност од тоа како ја гледате таа нијанса, вашата психолошка состојба може да се толкува на различни начини. Значи, зелена, сина или сива?

Нашата перцепција за истата работа може да се разликува по некое време. Во овој момент, можете да го положите овој тест, потоа да го зачувате и да го решите повторно за неколку дена. Погледнете го овој квадрат. Каква боја е тој?

Зелена

Ако сте забележале зелена боја, тоа е секако темно зелена борова боја. Вие сте, според околината, социјална и привлечна личност. Правите „врски“ лесно, стапувате во контакт со кој било соговорник без никакви проблеми.

Сина

Сината нијанса потсетува на длабочините на океанот, а не баш мирно море. По природа, вие сте прилично мистериозна личност. Ви недостасуваат неколку блиски пријатели – не ви треба ништо за да се чувствувате добро. Во одредени ситуации, можете да бидете неверојатно харизматични и шармантни. Повеќе сакате да трошите енергија на рационални работи.

Сива

Сива боја. Ако нијансата остана монохроматска за вас лично, конфликтот најверојатно созреа во вашиот сегашен живот. Или има непријатен остаток во вашата душа, формиран од туѓи мислења и приказни, ја разбранува вашата душа и со тоа предизвикува непријатно чувство. Овој избор го толкувате негативно ако чувствувате вистински стрес и несигурност во својата позиција во животот. И позитивната конотација може да се објасни со фактот дека не ви се допаѓа животот во фантазијата, но гледајте на секојдневниот живот прагматично и рационално. Како што можете да видите, нашата психолошка перцепција во голема мера може да влијае на тоа како го гледаме светот околу нас.

Треба да се напомене дека ниту едно од овие толкувања не е клучно. Тие се, пред сè, патоказ врз основа на кој можете да ја поправите едната или другата страна на животот.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...