Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ХИТ ВИДЕО: СЕ ПАРКИРАШЕ НА ПЛОШТАД И ПОЧНА ДА СЕ МОЛИ ПРЕД “ЦАР САМОИЛ” (видео)

Вчера несовесен возач повторно со автомобилот влезе на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

На видеото објавено на социјалните мрежи може да се види како возачот клекна и почна да се моли пред споменикот на Цар Самоил.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...