Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СЕ СЛУЧИ СТРАОТНОТО ПРЕТСКАЖУВАЊЕ НА НОСТРАДАМУС ЗА ЗЕМЈОТРЕСОТ во Хрватска ?!

Тој во животот (1503-15660) предвидел и појава на епидемија на корона вирус во светот.

Францускиот пророк Нострадамус е автор на една од најпознатите книги на претскажувања од било кога.

Нострадамус своите наводни претскажувања ги пишувал во облик на мистични матафори, а повеќето се објавени во книгата “Les Propheties” 1555. година.

Многу толкувања на записите на Нострадамус за оваа година предвиделе големи пожари и земјотреси. Наводно во нив се споменува Грција, Хрватска, Португалија, Шпанија, Холандија, Франција и Германија.

Да потсетиме, силен земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер го погоди подрачјето Петриње во Хрватска, а се почустувал и во Србија.

Центарот на Петриње е целосно рушен.

Тој во животот (1503-15660) предвидел и појава на епидемија на корона вирус во светот, за што кажуваат овие зборови:

– Ќе дојде година на близнаци (2020) во која ќе се појави кралица која ќе дојде од Исток и ќе шири колера во темница, на земја со седум ритчиња каде што луѓето ќе ги претвори во пепел како би го уништиле светот. Тоа ќе биде крај на светската економија онака како што ја знаете – напишал Нострадамус

Некои денешни најценети толкувачи тврдат ова може да биде појава на коронавирусот. Поимот “кралица“ се однесува на “корона“, односно ковид-19, “земја со 7 ритчиња“ е Италија, а “пепел“ е смрт.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...