Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Сејдини: Ако не се договориме со Ангеловски, јавноста знае кој ќе биде неговиот наследник!

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини, на гостувањето во ТВ Алсат, покрај другото говореше за плановите и проектите за во иднина. Секако дека станува збор и за тоа дали актуелниот селектор Игор Ангеловски, на кого договорот ми истекува утре, ќе остане на тоа место или не.

Нека заврши договорот па после ќе разговараме со Ангеловски. Ова сум го кажал во неколку наврати. Доколку не се договориме не сакам да шпекулирам за планот Б, за неговиот наследник, ако не ја продолжиме соработката. Но мислам дека јавноста веќе знае кој ќе биде новиот селектор“ посочи Сејдини.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...