Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Популарната актерка ослободена од затвор по МИЛИОНСКАТА ИЗМАМА – “Ова беше кошмар..”

Актерката Лори Лофлин, позната по хит серијата „Full House“ беше ослободена по скоро два месеца затвор.

Имено, Лори им се предаде на властите во Калифорнија за Ноќта на вештерките на 31 октомври оваа година. Таа се предаде скоро три недели пред крајниот рок за пријавување на 19 ноември, со цел да биде слободна пред новогодишната ноќ и новогодишната ноќ 2021 година.

  • Не размислуваше за ништо, но сака што побрзо да го остави зад себе и да продолжи напред со својот живот. Ова беше кошмар за кој мислеше дека никогаш не може да и се случи – изјави извор близок на актерката.

Холивудската актерка и нејзиниот сопруг, модниот дизајнер Мосимо Џанули, беа осудени за учество во програма што им овозможи на богатите родители, своите деца безбедно да ги запишуваат на престижните американски универзитети како „Yale“, „Georgetown“ и „University of Southern California“.

Тие беа осудени за давање мито од 500.000 УСД за да ги запишат своите ќерки на Универзитетот во Јужна Калифорнија како веслачи, иако никој од нив не весла.

Лори и Мосимо се последните од славните родители кои во тоа време ги признаа обвинувањата, а пред тоа вината ја призна актерката Фелисити Хофман, која се прослави во серијата „Desperate Housewifes“.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...