Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Работа: Имате дилема и не сте сигурни за која одлука да се одлучите, и која ќе ви донесе поголеми бенефити.

Љубов: Брачниот партнер е задоволен од односот. Му годи што, конечно, поминувате повеќе време заедно.

Здравје: Синусите се чувствителни.

БИК

Работа: Успешни сте во работите кои се од креативен тип, односно врзани за уметност и хуманитарна работа.

Љубов: Презадоволни сте од врската. Ве воодушевува добрата комуникација и разбирањето од партнерот.

Здравје: Алергија е можна.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Нервозни сте поради лошата ситуација на работа. Проблеми има, а вие не успевате никако да ги решите.

Љубов: Презадоволни се од односот со партнерот. Во целост сте отворени кон него.

Здравје: Урогениталниот тракт е чувствителен.

РАК

Работа: Ви пречи монотонијата на работа. Менувате се што можете, за подобро да се чувствувате.

Љубов: Не сте задоволни од односот со партнерот. Јасно ви е дека вие сакате повеќе семејство, од него.

Здравје: Слаба циркулација.

ЛАВ

Работа: Загрижени сте поради ситуацијата на работа. Работни обврски се се помалку. Се плашите да не дојде до колапс.

Љубов: Брачниот партнер ви пружа разбирање и поддршка што сега ви е неопходно.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

Работа: Се воспоставува дека важите грижи биле неосновани. Соработка со странците се одвива на задоволителен начин.

Љубов: Уживате во времето минато со брачниот партнер. Секогаш ви е интересно да го чуете неговиот став.

Здравје: Варира притисокот.

ВАГА

Работа: Воодушевени сте од соработката со странците. Тие ги поддржуваат вашите идеи, што ви значи.

Љубов: Односот со партнерот е стабилен. Максимално уживате во неговото внимание.

Здравје: Проблеми со гениталиите.

ШКОРПИЈА

Работа: Загрижени сте поради лошата ситуација. Проблеми има многу, а вие не успевате да се изборите со нив.

Љубов: Односот со симпатијата, конечно почнува да оди во добар правец. Другата страна предлага врска.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Размислувате околу следниот потез. Имате некои идеи, но и натаму не сте ги разработиле детално.

Љубов: Уживате во времето минато со партнерот. Љубовта и страста се дел од вашата врска.

Здравје: Проблеми со грлото се можни.

ЈАРЕЦ

Работа: Комуникацијата не ви е силна страна. Најдобро е да избегнувате контакти со претставниците на медиумите.

Љубов: Во целост сте посветени на партнерот. Ви се допаѓа страста која другата страна ја буди во вас.

Здравје: Стомакот е чувствителен.

ВОДОЛИЈА

Работа: Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Имате впечаток дека не се отворени кон вас.

Љубов: Со брачниот партнер доаѓа до проблеми во односот. Чувствителен е, а вие со зборови случајно го ранувате.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

РИБИ

Работа: Колегите не се сложуваат со вашите идеи. Наместо нивните критики да ги разгледате, а нивните коментари ги доживвувате лично.

Љубов: Имате симпатија, но не успевате да остварите контакт.

Здравје: Грлото е чувствително.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...

Македонија

„Успеавме во битката да не се потрошат 33 милиони евра со 21 часовна дебата без престан. Продолжуваме во битка за правда и битка за...