Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЦЕЦА И АНАСТАСИЈА ЗАПЕАА ЗАЕДНО – Еве како звучи (видео)

Познатите дами заедно на сцена!

Светлана и Анастасија Ражнатовиќ биле дел од новогодишната програма на РТС која ќе се емитува на 31 декември на малите екрани.

Познатите мајка и ќерка издоминирале во раскошна комбинација на гардароба. Двете одбрале долги, свечени фустани. Цеца го истакнала деколтето, додека Анастасија носела затворен фустан, но во провидна светлуцава креација.

Фолк дивата ги изведувала своите популарни песни, а во еден момент и се придружила наследничката за време на изведба на песната “Ова мала је ко камен“.

Како сето тоа изгедало погледајте на снимката…

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...