Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНО: Балерина брутално убиена во Москва – Била во тајна врска со политичар

Како што пишуваат странските медиуми, страшно убиство се случило во Русија, каде балерина била застрелана на улица во Москва, а се шпекулира дека таа била во врска со маж кој наводно бил политичар.

30-годишната Наталија Пронина беше застрелана од маскиран човек кој од непосредна близина пукаше кон неа со пиштол.

Убиството се случило во моментот кога 30-годишната се враќала дома и од досега дадените изјави од полицијата, се вели дека агресорот претходно фрлил граната, со цел да го отргне вниманието од пукањето, пренесува „Dailystar“.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...