Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Сите филмови во кои глуми Џони Деп се избришани

epa07163397 US actor Johnny Depp arrives at the UK premiere of Fantastic Beasts the Crimes of Grindelwald in London, Britain, 13 November 2018. EPA-EFE/NEIL HALL

Сите филмови во кои глуми Џони Деп, осуден за злоставување на поранешната сопруга Амбер Херд, се избришани од популарната стриминг платформа Нетфликс во Америка и Австралија. 

Светските медиуми пренесуваат дека „Нетфликс САД“ и „Нетфликс Австралија“ донеселе одлука да не ги прикажуваат, односно од понудатата да ги избришат сите филмови во кои глуми славниот актер.

Како што се наведува причината за тоа е неодамнешната одлука на судот според која Деп е осуден за злоставување на поранешната сопруга, пренесува Сан. Имено, Деп го тужел Сан и неговиот извршен уредник Дин Вутон заради клевета во текст од 2018 година во кој го нарекол „човекот кој си ја тепа жената“. Со овој случај се бавел и Вишиот суд во Лондон.

Актерот после две години го загубил спотот вреден два милиона долари. Набрзо после тоа останал и без улогата во познатиот филм „Фантастични ѕверки“. Деп на својот Инстаграм-профил објаснил дека студиото Ворнер Брос замолило да се откаже од улогата на негативецот Гелерт Гриндевалд во тој филм. 

„Го прифатив и се согласив со тоа барање“, нагласил Деп.

Сепак, не поминално многу време и Ворнер Брос соопштил дека улогата ќе му биде доделена на друг актер.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...