Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС ЈА ПОГОДИ ХРВАТСКА – СТРАШНИ СЦЕНИ

Силен земјотрес ја погоди Хрватска, епицентарот на потресот со магнитуда 6,3 по Рихтер бил кај Петриње, но се почувствувал во целата земја, па дури и во соседството. 

„Успеавме да извлечеме едно дете, беше во автомобил врз кој се урна куќа. Сопственикот на куќата е под урнатините, но не се јавува“, рекло момче од Петриње за Н1. 

„Слушнав дека се урнала и градинка, немало деца во неа, не знаеме дали имаме мртви“; вели друг…

Стигнуваат вести и од Сисак каде наводно се урнала половина спортска сала….

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...