Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Познат пејач вели дека е непризнает син на ЗДРАВКО ЧОЛИЌ: “Не разбирам зошто Чола молчи, кога сите зборуваат за тоа…”

Здравко Чолиќ е легенда на поп музиката, кој доминира во цел регион, но и повеќе.

Иако на Евровизија настапил дамната 1973 година со песната “Гори ватра“, евровизиските фанови и понатаму ја следат неговита работа.

Пејачот Амир Кажиќ Лео (54) многумина во Србија го знаат по дуетот “Крени“ кој ја направил со Северина Којиќ. Копија кој потсетува на Здравко Чолиќ (68) а некои во шега велат дека тој е непризнает син на легендарниот Чола, поради невероватната сличност.

За време на големата популарост во Белград, Лео еднаш се пошегувал.

– Реков дека Чола скапо ќе ми плати, дека ќе барам алиментација за сите овие години. Да сум на негово место би снимил дует, да покажеме дека навистина се многу слични и визуелно и вокално или не сме. Чола од мене е постар само 14 години и неможе да ми биде татко – рекол Кажиќ.

– Не разбирам зошто Чола молчи, кога сите зборуваат за тоа. Да сум на негово место би го прегрнал, би се сликал и луѓето ќе замолчат. Тој се оградува, а јас незнам зошто – завршува Лео.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...