Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

МИСТЕРИЈА ВО РУСИЈА, ГРАЃАНИТЕ ВОЗНЕМИРЕНИ – ВЕДНАШ СЕ ОТВОРИ ИСТРАГА (видео)

Мистериозна пена се појави во воздухот над реката Дудергоф, која тече по периферијата на Санкт Петербург и ги вознемири жителите на овој руски град.

Од 24 декември, кога пената за прв пат беше забележана над реката Дудергофк, во водата и по должината на брегот, жителите на Санкт Петербург беа изненадени но, многумина се фотографира и го снимија овој необичен феномен.

Некои дури се осмелија да ја допрат белата пена, што предизвика бурни реакции на Интернет, со коментари дека може да биде опасно по здравјето.

Властите најавија истрага за да се утврди безбедноста на околното население, флората и фауната, но и да се откријат причините за појавата, пренесува Ртс.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...