Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Македонскиот голман го доби пивото од Меси за примен гол (ФОТО)

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски прими гол од Лионел Меси во кариерата, па благодарение на него ќе може да ужива во едно специјално пиво, инаку лимитирана верзија.

Сите голмани на кои аргентинскиот фудбалер им дал гол добиваат по едно шише пиво од компанијата „Бадвајзер“, по повод бројот на постигнати голови во дресот на еден клуб.

Меси го урна рекордот на Пеле по бројот на голови за еден клуб на натпреварот против Валјадолид, со што стигна до бројката од 644 погодока.

Така, во пивото на Аргентинецот ќе може да ужива и Столе. „Фала за најспецијалното пиво, Меси!“, порача македонскиот голман на социјалната мрежа „Инстаграм“.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...