Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Камерон Дијаз стана мајка на 47 години – Прв пат искрено прозборе за мајчинство..

Во декември 2019 година, Камерон Дијаз и нејзиниот сопруг Бенџи Маден станаа родители за прв пат.

Со оглед на тоа што има 47 години, оваа вест стана вирална на Интернет, а Камерон Дијаз им даде нова надеж на жените да не се откажуваат од мајчинството. Помина една година од раѓањето на детето, па Камерон Дијаз реши да ги сподели своите искуства со јавноста и да раскаже како е да се биде мајка во подоцнежните години. Иако актерката се обидува да го задржи нејзиното родителство приватно, нејзиниот близок круг на пријатели сподели дека тој се обидел да има дете неколку години пред конечно да ја добијат ќерката Редикс.

Во едно од интервјуата, Камерон Дијаз призна дека дружењето со нејзината ќерка е вистински рај. Како што рече, таа се обидува да ужива во секој момент, бидејќи „секој ден има подеми и падови, и повеќе не е истото бебе како што беше вчера“. Таа објаснува дека никогаш не и се случиле такви работи на неа и на Бенџи.

„Многу ми е драго што всушност ја гледам како расте, да бидам дел од тоа и да и помогнам да биде своја, и тоа е едноставно неверојатно“, додаде таа.

Таа рече дека нејзиниот телефон е полн со бебешки фотографии, како и дека детските песни сега се први на плејлистата. Камерон Дијаз исто така изјавила дека сака да наоѓа баланс во животот и да прифати дека многу луѓе стануваат родители на други начини.

“Луѓето стапуваат во брак и имаат семејство во својата младост. Јас го правам тоа некако во втората половина од мојот живот. Ми се допаѓа и фактот што мојот живот е конечно приватен, но сепак постои одреден притисок дури и во доцното мајчинство”, изјави таа. Потоа таа се пошегува: “Морам да живеам околу 107 години. Значи, без притисок”.

И покрај тоа, Камерон Дијаз е целосно сигурна дека ова е најсреќниот период од нејзиниот живот. Дури и нејзините претходни искуства за време на патувањето и работата, како што додаде, не можат да се споредат со оваа нова фаза, пишува Bright Side.

“Да се ​​има семејство кога сте млади, тоа е како и сè друго кога сте млади, вие само го правите тоа. Но, кога сте на моја возраст и ќе одлучите да го сторите тоа, тоа е вистинскиот избор. Вие навистина мора да работите за тоа”, рече таа. на крајот.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...