Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ИСКРЕНА ИСПОВЕД НА СТРИПТИЗЕТА

Секоја работа со себе носи поинакво искуство.  Од келнерка, до службеник во банка, до стриптизета.

Рита Терез е стриптизета и автор на книгата „Come and sex worker“.

Кога првпат започнала да се соблекува и да рабооти како стриптизерка, не можела да поверува какви лицемерни коментари даваат мажите.

Кога првпат започнав да работам идејата дека немам градник ме шокираше. Сепак, за неколку недели едвај забележав дека сум топлес.

Таа раскажува дека покрај работата во бар често била повикувана на ергенски забави кои оделе по строго утврдено сценарио и секогаш била подготвена за истите.

– Прво ќе го соблечете здолништето, потоа градникот и на крај, додека мажите започнуваат со сугестивно намигнување, тангата. Тангата секогаш мора да има копче на страна, бидејќи тие сакаат едно брзо движење, а не да се заплеткуваат како да сте во соблекувална, вели таа и додава

– Бев толку импресионирана од играњето стриптиз, но тука беше и поентата кога сфатив дека колку повеќе сте подготвени да одите понатаму, толку помалку мажи ве почитуваат. Во одреден момент, некој од нив би ме контактирал и би ми коментирал. Можеше да биде коментар за моето меѓуножје или нешто како „Одлична забава, мило ми е што не заврши со никого.

– Исто така, можев да претпоставам дека некои од девојките со кои работев се чувствуваа супериорно, заведени од разликата помеѓу„ добра“ и „лоша“ проститутка. Како 18-годишничка која сакаше одобрување и прифаќање, јас првично се согласив на тоа, но брзо сфатив дека мажите и нивниот систем за мерење на „проститутки“ се главниот проблем, рече Рита.

Таа вели дека во тој момент била неискусна и со дрогата.

– Уште еднаш, поимот „добра“ и „лоша“ проститутка се појави на сцената кога мажите ми честитаа што не шмркав кокаин и се исмејуваа со девојките кои го правеа тоа, бришејќи ги белите остатоци од носот. Тогаш си помислив дека мажите се малку лицемерни “, изјави оваа танчерка и стриптизета.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...

Македонија

Првите луѓе на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се залагаат за реформи во образовниот систем, но преку враќање назад 1200 години.Имено, директорот на проопозициската...