Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ГОРИ ИНСТАГРАМ: Деми Ловато покажа дел од своето тело, а за тоа има посебна причина! (фото)

Актерката и пејачка Деми Ловато отворено зборуваше за нарушувањето во исхраната со кое се бореше, а тоа го покажа и како последица од слабеењето.

Имено, пејачката објави серија фотографии на кои ѝ се гледаат стриите, кои гордо ги покрива со светки, и има силна порака за сите жени.

  • Среќна сум што лекарот ме погледна и рече: „Вака изгледа закрепнувањето од нарушување во исхраната“. Како дел од мојата благодарност, би сакал да ги покажам стриите што ги имам, наместо да се срамам од нив. Почнав да им ставам светки за да го славам моето тело и неговите одлики. Моите стрии не поминуваат, па можеби можев да им фрлам повеќе сјај? – напиша Деми.
  • Ова нека биде потсетник за секој што мисли дека не е можно. Мора да верувате во себе. Оваа година беше тешка. Бидете нежни кон себе ако „потонете“. Не заборавајте да се вратите на вистинскиот пат – додаде пејачката на својот Instagram профил.

Нејзините следбеници во коментарите и рекле дека таа ги инспирирала и дека нивниот совет и охрабрување на социјалните мрежи им значело многу. Тие истакнаа дека Деми е убава и храбра.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...