Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

175 санкционирани возачи во Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Центар изречени се вкупно 175 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 16 санкции, 12 за нерегистрирани возила, 9 санкции за користење мобилен телефон. Изречени се 13 мерки за управување под дејство на алкохол и 23 за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

најчитани вести

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...