Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШОКАНТНО: Југославија ја водеше некој друг – Еве што се случило со вистинскиот Тито

Јосип Броз Тито никогаш не постоел. Тоа наводно го пишува во документи објавени на сајтот на американската Централна известувачка служба (ЦИА).

Еден од авторите на документот е Џорџ Питерсон, кој тврди дека „граѓаните“ на поранешната СФРЈ живееле во лага и сон дека ги предводи човек, кој разликите ги претворил во братство и единство.

Авторот на книгата „Хоштаплер“, Мирослав Тодоровиќ на Првата телевизија откри.

„Тврдам дека Тито не постоел и дека имавме друг човек, кој ја водеше поранешна Југославија“, вели тој.

Тој вели дека цела деценија истражувал за Тито, па ги истражил сите светски архиви и места. Додава и дека никој не сакал да се занимава со ДНК анализа за Тито.

„Ме тужеше неговиот внук Јошко за лаги. Имав голем судски процес кој траеше две години. Ослободен сум и кажано е дека во пресудата сум се занимавал со факти, кои можат да се докажат“, вели Тодоровиќ.

најчитани вести

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...