Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ФАНОВИТЕ ВО ШОК: Славниот пејач откри дека боледува од тешка болест

Славниот пејач Том Паркер дознал дека боледува од тумор, а веста ја споделил со своите обожаватели на социјалните мрежи.

Паркер, кој е еден од пејачите во групата „The Wante“, на својот Инстаграм профил објавил фотографија со која соопштил дека му е пронајден тумор во мозокот.

Паркер дознал дека е болен два дена пред објавување на фотографијата. Лошите вести, вели дека го скршиле, но благодарен е на семејството кое му пружа поддршка со тешкиот период. Објаснува дека има тумор за кој се уште не е пронајдено ефикасно решение.

При објавата, тој и заблагодарил на сопругата која ја нарекува вистински борец, бидејќи освен за него се грижи за нивните две деца кои немаат ниту две години.

-Дознав дека имам тумор во четрвт стадиум и тоа ми го преврти целиот свет. На некои претходни денови повеќе не се сеќавам. Како да е тука некоја магла во која живеев. Но, далеку дојдов од моментов кога дознав дека сум болен. Им благодарам на сите за љубовта и поддршка кои ми ги пружате во овие месеци. Се надевам на една фантастична 2021 година, напиша Тони.

најчитани вести

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...