Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

УРНЕБЕСНО ПИСМО ДО ДЕДО МРАЗ: Писмото на 7-годишното девојче од Подгорица брзо се прошири на интерент, а богами има и зошто.

„Мил Дедо Мраз, оваа година не сакам ништо затоа што никој не сака да слушне што сакам јас и заради тоа сум тажна. Среќна Нова година, помини си убаво. Сега би плачела, но нема затоа што не сум плачка. Среќна Нова година, помини си убаво“, напишала Теа од Подгорица.

Писмото на 7-годишното девојче од Подгорица брзо се прошири на интерент, а богами има и зошто. 

најчитани вести

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...