Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предводени од Мицкоски освен што се против попис, се и целосно збунети, државата ќе спроведе попис по сите стандарди

Секогаш кога се работи за прашања важни за државата и граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ или нема став или ако го има е целосно спротивен на интересите на граѓаните и државата.

Така е со пописот, на чие спроведување согласно прописите и стандардите на ЕВРОСТАТ, ВМРО-ДПМНЕ силно се противи.

ВМРО-ДПМНЕ предводени од губитникот Мицкоски се збунети, соочени со внатрешни превирања, но тука не можеме да им помогнеме.

Пописот не е и не смее да биде политичка операција како што тврди ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните не сакаат пописот да биде политичка политичка операција туку статистичка, како што е правилно.

Тој погрешен концепт на ВМРО ДПМНЕ, пописот да биде политичка операција се потврди како погрешен во 2011 година и затоа пропадна и се потрошија над три милиони евра народни пари.

18 години не е спроведен попис во земјава и недозволиво е да се одложува затоа што е потребен за развојот на татковината. Република Северна Македонија конечно ќе добие попис според меѓународните прописи и стандарди на ЕВРОСТАТ, колку и тоа да им се допаѓа на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

најчитани вести

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...