Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ПАНИКА ВО СВЕТОТ: Уште една мутација на корона вирус пустоши во светo, прв заразен регистриран во Швајцарија

Уште една мутација на корона вирус пустоши во светот.

Во Швајцарија, после британската, сега е откриена и јужноафриканска мутација на корона вирус.

Спрема пишување на медиуми двајца Швајцарци се заразиле со јужноафриканска варијанта на корона.

Еден е од кантонот Шиц, а другиот се наоѓа во Франција, соопштила Сојузната служба за здравство (БАГ).

За корона варијанта “501.V2” од Јужна Африка засега малку се знае, освен што во таа земја се зголемува бројот на инфекции и дека од не се заразени поголем број млади пациенти.

најчитани вести

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...