Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОД ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ ПРЕПОРАЧУВА “ДА БЕГАТЕ”

Со некои луѓе – едноставно не се може. Тешки се, наметливи, нема дијалог туку притисок врз сите наоколу. Не веруваат никому, а сакаат сите да им веруваат на нив. Навистина се тешки: ова се шест највознемирувачки хорослопски знаци со кои треба да се биде ако баш мора.

Секој има чудни навики кои вознемируваат други и тоа е нормални, сепак сите ние сме луѓе. Но некој се сепак по сензибилни од останатите, а колку долго ќе бидат толерирани зависи од тоа колку другата страна е толерантна. Како што тоа е случај со повеќето личности, и оваа зависи од хороскопскиот знак.

Јарец

Јарецот е на врвот на листата на нај незгодни знаци. Нивната иритантност се гледа во нивната постојана потреба да бидат практични и успешни. Секако за тоа време могу сакаат да се пофалат самите себе и да раскажуваат екстра ‘напумпани приказни’ од кои многу мал дел е вистина.

Лав

Лавовите од друга страна, постојано сакаат да добиваат комплименти и да бидат во центар на внимание. Ним им се потребни многу пофалби за да бидат среќни. Но, лавовите имаат големо срце во кое има многу место за сите. Кога потребите на Лавот ќе се исполнат, тие ќе се потрудат сите останати ги добијат ‘своите пет минути’.

Вага

Вагите многу држат до својот изглед, а тоа значи дека ги осудуваат сите оние кои живеат нездраво или не држат до себе. Коментарите како што се “Наистина тоа ќе го јадеш?“ или “ОМГ, што си ставил(а) на себе?“, се тие кои од нив најчесто можат да се слушнат. Доста е вознемирувачки да се има покрај себе личност која постојано критикува.

Рак

Која е прва асоцијација кога некој ќе ви каже дека е Рак? Емоции, чуства и уште малку чуствителност. Сето тоа би било ок, тоа да не влијае и на останатите околу нив. Постојаната грижа да не им се повредат чуствата или очекувања кога ќе го променат расположението не е баш едноставно… Би можело да се каже малку е вознемирувачко.

Бик

Биковите се многу тврдоглави, а неме нешто потешко отколку на некого неможеш нешто да му докажеш, и знаат дека не се во право. На такви личности или треба да се навикнете или да се одалечете од нив, тето нема.

Водолија

Водолиите сакаат светот да биде добро место за секого, но кога станува збор за поврзување со поедини личности, Водолијата станува невозможна. Достра е фрустрирачко кога даваш се од себе, а другата страна ништо. Слободно тргнете се од таква личнот, таа нема ни да забележи.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...