Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Колку пари ќе добие Тухел за отказот во ПСЖ?

Поранешниот тренер на ПСЖ, Томас Тухел постигна договор со клубот за висината на обештетувањето. Германскиот специјалист ќе добие 6 милиони евра за предвремено раскинување на неговиот договор кој беше во важност до јуни 2021 година, пренесува „Билд“.

Платата на Тухел во ПСЖ беше 7,5 милиони евра по сезона. Според медиумите, за него е заинтересиран Челзи, кој веќе беше во контакт со тренерот кога ја напушти Борусија Дортмунд во 2017 година.

Парижани, пак, треба да бидат предводени од Аргентинецот Маурисио Покетино. Според новинарот Фабрицио Романо, Покетино веќе се договорил со ПСЖ и го потпишал неговиот договор.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...