Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

КЕБА КОНЕЧНО ПРОГОВОРИ ЗА СЕВЕРИНА И СИН МУ И ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА

Фолкерот Драган Којиќ – Кеба отворено проговорил за односите со синот и неговата сопруга и рекол дека не се меша во нивниот однос. Северина со месеци не е видена во друштво на сопругот Игор, а нивните односи наводно се нарушени, а бракот им е во криза.

– Новогодишните празници ќе ги поминам дома, но се сомневам дека целото семејство ќе биде заедно. Кога веќе ме прашувате за Северина и Игор не знам што се случува со нивниот брак, не зборувам со нив. Ниту треба да се мешам во тие работи. Не се слушам често со синот затоа што има многу обврски, па често не е дома. Не знам што е со Северина, не  сме зборувале за тоа. Таа долго е во Хрватска и не знам дали во скоро време планира да дојде, но тоа е нејзина работа, рекол Кеба.  

На прашањето дали двојката Божиќ ќе го помине заедно, Кеба рекол: 

– Син ми и снаа ми имаат свој живот. Нив морате да ги прашате, не можам да зборувам место нив затоа што и онака не сум добро упатен. Не знам ни јас. 

До оваа пролет Северина беше во идеални односи со родителите на Игор. Но откако од Белград се врати во Загреб тргнаа шпекулациите дека се искарале, а се почнало со нејзиниот предлог да ја реновираат куќата. 

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...