Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Како ли ќе реагира Саша Поповиќ – Сопругата Сузана се врати на СТАРАТА ЉУБОВ

Време е за нешто ново! Пејачката Сузана Јовановиќ повеќе од две децении е во складен брак со директорот на Гранд продукција Саша Поповиќ.

Во една прилика раскажала како нивната љубов постепено настанала од пријателство, и од кога едниот на другиот се заколнале на верност, живеат одлично и повлечено.

Пејачката откако се омажила во целост се посветила на семејството и освен неколку хитови која имала во меѓувреме, не се експонирала со гостувања и настапи. Многумина кој ја познаваат велат дека е многу скромна.

Сепак, Сузана овојпат решила на некој начин да ја освежи својата кариера и да се врати на старата љубов, пеењето. Моментално пејачката е во Истамбул каде што снима своја нова песма, а веста за тоа на сојот Инстаграм ја споделил фотографот и режисерот на музичкиот спот Дејан Миличевиќ

– Големо враќање после петнаесет години – дама, мајка, супер жена, нашата Сузана Јовановиќ-Поповиќ – напишал Милиќевиќ во опис на видеото во друштво со Сузана

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...