Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

И ЖЕНИТЕ ГЛЕДААТ ПО*НО ФИЛМОВИ – Еве колку и какви

Иако на некои им изгледа „шокантно“, но жените всушност гледаат филмови за возрасни. Порнографската веб-страница „YouPorn“ ги објави резултатите од истражувањето на женските посетители, што е околу 15% од нивната вкупна публика.

Од анкетираните 24 илјади жени, произлегоа интересни податоци.

 Жените кои гледаат п*рно филмови се:

–  На возраст од 22 до 37 години, кои сочинуваат 76% од вкупната публика на жени кои гледаат п*рно филмови.
– Повеќе од половина од нив се етикетираат себеси како хетеросексуалци
– 32% од нив се идентификуваат себеси како бисексуалци
– Половина од жените кои гледаат порно филмови се слободни, 27% се во врска и 20% се во брак.

Колку често жените гледаат п*рно филмови?

– 18% од жените гледаат п*рно филмови секој ден
– 9% од жените гледаат вакви филмови почесто од еднаш на ден
– 63% гледаат еднаш неделно
– 28% од нив целосно се соблекуваат пред да гледаат порнографски филмови
– 9 од 10 жени повеќе преферираат да гледаат такви филмови во осаменост отколку со нивниот партнер

Кои се категориите што најмногу ги сакаат жените?

– Жените најмногу ги следат категориите: „лезбејски“, „романтични“ и „с*кс во тројка“
– Тие почесто гледаат лезбејски п*рно филмови отколку мажите
– Повеќе од половина жени се замислиле себеси дека глумат во вакви видеа.

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...