Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА: “Мислам дека ова требаше да ни се случи…”

Пејачката Емина Јаховиќ коментирала за пандемија на корона вирус која во светот е актуелна од предходната зима.

Јаховиќ се осврнала на фактот дека нема настапи, како и нејзините колеги.

– И порано имав малку настапи, секогаш одбирав каде ќе настапам. Тоа беа секогаш малку поголеми простори, со малку подобри услови. Имав среќа така да се однесувам. Меѓутоа, ова време на корона вирус влијае на сите нас, така?…За жал така е – рекла таа.

– Морам да признаам дека многу од тоа научив во предходните месеци. Мислам дека на светот ова му требаше, како некое “wake up call”, повик на будење, да се разбудиме – додала Емина.

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...