Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ДРАМА ВО ОХРИД: Добил седум милиони евра во Казино, но не сакаат да му ги дадат!?

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра, односно 429.495.929,60 денари.

Охриѓанецот добил огромна сума на пари, но од „Спорт-Лаиф“ не сакаат да му ги дадат сите пари затоа што се случила грешка во системот на апаратот за обложување.

Исто така, тие му понудиле два милиони денари за да не ги тужи, но тој нема намера да се откаже од целата сума, односно седум милиони евра, па реши да ангажира адвокатски тим со кој ќе си ги бара заработените пари.

Доколку не се најде некакво решение, тогаш случајот ќе заврши на Суд, а повеќе детали за ова може да прочитате на „Охридскај“.

ИЗВОР+ФОТО: Охридскај

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...