Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

БРАВО: Бабичка прослави 100 години – ЦЕЛ ГРАД НА НОЗЕ (ВИДЕО)

Елен не можеше да го прослави својот 100-ти роденден со своите најблиски поради вирусот корона, па организираа парада

Жителите на мал ирски остров смислија одличен начин да го прослават 100-от роденден на една бабичка, и покрај пандемијата за да не го загрозат нејзиното здравје.

Имено, поради мерките за поради новиот бран на коронавирус гостите не можеле да дојдат и да се организира забава, па локалното население организирало колона возила што минуваа покрај куќата на славеничката Елен Фадијан.

Елен целиот свој живот го поминала на островот Даг, на западот од Ирска. Бидејќи не можело да се одржи забава поради ограничувачки мерки, таа имала прилика да следи парада со над 100 автомобили како поминуваат покрај нејзиниот дом, а луѓето и посакуваат среќен роденден, пренесува „Дејли меил“.

Покрај автомобилите како дел од парадата имаше и оркестар со гајди и тапани.

Како сето тоа изгледаше погледнете од видеото

најчитани вести

Македонија

„Охридскај“ пишува дека спортската обложувалница „Спорт-Лаиф“ се соочува со проблеми затоа што треба да му исплати на еден човек во Охрид дури седум милиони евра,...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Македонија

На 25.12.2020 во 18.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(50) од с.Шишево,скопско пријавил дека околу 14.50 часот додека бил на работно место во фирма на...

Забава

Пејачката Сандра Африка не крие дека нема среќа во љубовта и дека досегашниот избор на парнери не бил доволно добар за да се венча...