Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Српската пејачка емотивно се отвори пред јавноста: “Мислев дека ќе умрам, дека е крај на светот..”

Познатата фолкерка Славица Ќуктераш помина тежок период во животот и се врати на сцената. Долго ги одбегнуваше новинартите но, најпосле, реши да проговори и за својата драма. 

– Верувајте ми, 60% од прашањата што ги прескокнувам се поврзани со анксиозност. Во друга прилика ќе разговараме повеќе за тоа … Но, тука, ќе ја започнеме таа тема. Мислам дека реков сè, како да се справам со тоа, кому да му се обратам… реков, победи го, но кога е прв пат, мислиш дека ќе умреш и тоа е крајот на светот … паднав длабоко но, излегов, и еве ме тука сум.

Има спас! Кога излегував на сцена гладна, немав време да јадам, пеев во рамни чизми и фармерки затоа што немав време да се пресоблечам … Кога успеав да ја победам анксиозноста, можеш и ти – рече Славица, која помина драма со вознемиреност и анксиозност но, излезе од тоа и патем се просети на самиот почеток на нејзината кариера, кога сметаше дека сцената и микрофонот се остварување на сите соништа.

– Ова е многу интересно! Како дете, сонував да бидам славна, да правам музика, да пеам … Значи, кога станав ова што сум, ги остварив сите мои соништа. Да снимам песни, да бидам на ТВ, да бидам јавна личност, но во главата ми изгледаше поинаку. Сепак, се чувствував одлично – рече пејачката.

Таа зборуваше и за повлекувањето од сцената, што следеше кога се омажи за фудбалерот Владо Аврамов и роди ќерка.

– Се повлеков, ми беше доста од сè, мојот семеен живот бараше да не бидам тука, туку да бидам таму – рече Славица, а на прашањето за нејзиниот сегашен емотивен статус, таа кратко рече:

– Комплицирано е.

Бидејќи има развод зад себе, Славица вели дека не размислува за втор брак.

– Нема повеќе брак, паднав на тој испит, и дете со некој следен, сега сум нешто престара за дете – беше искрена пејачката.

Одговори на прашањето како реагира кога ќерка и Викторија ќе ја изнервира:

– Како и секој родител, полудувам! Се обидувам да не викам, да врескам, бидејќи децата знаат да те извадат од кожа.

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Македонија

Третиот столб од програмата со која настапи Мицкоски на вонредниот конгрес во Валандово, кој се однесува на зголемување на коалициските капацитети на партијата не...