Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Сале Тропико ја победи короната и емотивно се отвори пред јавноста: “Паднав во несвест…”

Пекачот и фронтмен на „Тропико бенд“, Александар Сале Цветковиќ во српска емисија денеска раскажаза своето искуство со коронавирусот, кој го прележа неодамна.

Бев тажен првите недела дена зошто бев сам, никој не смееше да дојде, ми оставаа храна пред вратата. Онлајн ја прославив и годишнината од бракот. Поминав добро зошто немав воспаление на градите, но морав да седам еден месец дома. Сега побрзо се заморувам. Правевме онлајн концерт и тоа ми беше прв настап по короната, играв и скокав, но затоа и паднав во несвест, после спиев не знам ни јас колку долго, раскажал тој.

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Свет

Ангела Меркел, жената која ја води една од најмоќните држави во светот која врши експорт во вредност од 1500 евра секоја година, не живее...

Свет

Баба Ванѓа, чие вистинско име е Вангелија Гуштерова, беше наречена „Нострадамус на Балканот“, заради нејзините предвидувања кои гледаат на крајот на светот во 5079...