Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Приведен угостител од тетовско,објектот работел по дозволеното време

На 26.12.2020 во 21.30 часот во с.Пирок,тетовско од полициски службеници од Полициско одделение Камењане е лишен од слобода Џ.Џ.(34) од с.Пирок, сопственик на угостителски објект во с.Пирок бидејќи објектот работел после предвиденото законско време и во него имало 15 гости, со што сторил кривично дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија„ казниво по чл.206 од Кривичниот законик.  По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Забава

Кристина Кија Коцкар, Катарина Живковиќ и заминаа на патување и искористија шанса целосно да се препуштат на уживањето. Пејачките решија да избегаат од Белград...