14 C
Skopje
вторник, април 13, 2021
spot_img

Приведен угостител од тетовско,објектот работел по дозволеното време

На 26.12.2020 во 21.30 часот во с.Пирок,тетовско од полициски службеници од Полициско одделение Камењане е лишен од слобода Џ.Џ.(34) од с.Пирок, сопственик на угостителски објект во с.Пирок бидејќи објектот работел после предвиденото законско време и во него имало 15 гости, со што сторил кривично дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија„ казниво по чл.206 од Кривичниот законик.  По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести