Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Почина Александар Закоски – Гризли

Вечерва почина Александар Закоски-Гризли, еден од најпознатите фудбалски работници во Македонија. Имаше 64 години, а причина за неговата смрт е коронавирусот.

Гризли беше дел од раководството на Вардар, како спортски директор, кога овој тим ја мина ЦСКА Москва во ЛШ. Беше и во раководството на Тетекс.

Нека почива во мир!

sportmedia.mk

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Забава

Кристина Кија Коцкар, Катарина Живковиќ и заминаа на патување и искористија шанса целосно да се препуштат на уживањето. Пејачките решија да избегаат од Белград...