Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Карлеуша откри кога ја изгубила невиноста и кој и е прва љубов (фото)

Поп пејачката Јелена Карлеуша е позната и по нејзините бурни врски, а на сцената пристигна како тинејџерка која беше во љубов со момче од средно училиште.

Таа имаше 19 години и отворено зборуваше за нивната врска, но сакаше и цел живот да го мине со него.

„Мене првата љубов ми се случи на 16 години и еве трае до сега. Тоа е моето сегашно момче. Моето прво момче и се вика Нњмања. Тој е спортист и ми е голема поддршка во животот и работата. Јас се надевам дека ќе бидеме заедно долги години, како што бевме досега. Тој е човек кој ми помага и ми дава задоволство да продолжам и да се занимавам со тоа што го работа. Го сакам многу. Се надевам дека ќе се венчам со него и ќе му родам пет деца“, кажа тогаш Карлеуша.

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Македонија

Третиот столб од програмата со која настапи Мицкоски на вонредниот конгрес во Валандово, кој се однесува на зголемување на коалициските капацитети на партијата не...