Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДАРА БУБАМАРА ЧЕСТИТА ПРАЗНИЦИ НА СВОЈ НАЧИН – ФАНОВИТЕ ПОЛУДЕА (фото)

Пејачката Дара Бубамара реши да ги честита претстојните празници на поинаков начин. Иако сите во последните денови од годината ги поминуваат деновите со своите најмили, во домашна атмосфера, покрај елка и слично, Дара тоа го направи во провокативен фустан.

Пинк фустанот со отворен грб веројатно беше избор на Дара за најлудата ноќ во годината. Иако дочекот беше откажан и настапите се одложени за некои подобри времиња, штета е што ваков фустан да не биде фотографиран.

Како шѓто направи Дара, фотографијата предизвика голем број реакции и коментари за тоа дека пејачката изгледа подобро од било кога.

најчитани вести

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Македонија

Третиот столб од програмата со која настапи Мицкоски на вонредниот конгрес во Валандово, кој се однесува на зголемување на коалициските капацитети на партијата не...