Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТОЈ ГО ПРЕТЕПА АРКАН И ПЛУКНА ВО НЕГОВА СЛИКА – Никогаш повеќе никој не го виде (фото)

За животот на Жељко Ражњатовиќ Аркан, кој беше основач и главен командант на Српската доброволна гарда беше ликвидиран на 15 јануари 20000 година, а многу детали се откриваа од неговиот живот и привлекоа внимание.

Исо Леро Џамба и Жељко поминаа некое време заедно во затвор за малолетници во Ваљево.

Една позната тепачка која Жељко ја имал во животот била токму со Џамба зад решетките. Џамба го претепал и му оставил белег на лицето.

Набрзо Џамба исчезнал, а последен пат бил забележан пред обложувалница. По улицата каде што одел плукнал една фотографија на Аркан, по што тој исчезнал и никогаш повеќе не се појавил.

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Свет

Британски експерти тврдат дека новиот вид, откриен во таа земја, сега инфицира повеќе деца, а тие досега биле најзаштитени. Во САД дури 25 проценти...

Забава

Сцените од реалити програмата редовно ги изненадуваат сите, а овој пат се случи вистинска семејна караница. Едно од најгледаните реалити програми е секако тоа...

Забава

Пејачката Сандра Африка дефинитивно е една од најзгодните на балканската сцена, и тоа од моментот кога се појави на музичката сцена. Иако минаа многу...