Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СПРЕМЕТЕ СЕ: 2021 година ќе биде најсреќна за овие хороскопски знаци

Астролозите предвидуваат многу среќна година, богата со настани и отворена за нови можности. 2021 година ќе биде судбоносна за сите, но три хороскопски знаци тоа ќе го почувствуваат најмногу.

Скорпија

2021 година ќе биде судбоносна, пред сè за Скорпиите: Подгответе се за многу изненадувања и нови шанси. Скорпиите годинава многу ќе патуваат, ќе откријат преубави места кои не ги знаеле претходно, а можно е и да дојде до промена на местото на живеење. На личен план, Скорпиите ќе имаат неколку љубовни врски, кои брзо ќе згаснат. Но, покрај сите тие врски, сепак на крајот ќе ги дочека сигурна лулка, па и тие ќе основаат семејство кое ќе им донесе среќа и задоволство.

Бик

Биковите мора да одлучат што им е важно: Голема заработка или работа со помала заработка, но која ќе ја сакаат. Изборот ќе биде тежок, но кога Бикот конечно ќе одлучи, сè ќе оди побрзо и полесно. Конечно ќе го средите домот по ваша мерка. Кога ќе ги решите проблемите со работата и кога ќе го средите домот, вашиот приватен и љубовен живот ќе доживее хармонија и тоа највеќе затоа што ќе има хармонија во вашата душа.

Рак

2021 година конечно ќе донесе решение за проблемите на Раковите и конечно зад себе ќе можат да ги остават сите неволји. Уште од првите денови на 2021 година ќе сфатите дека животот е убав и тоа чувство ќе трае подолго. Оваа година ќе доживеете голема љубов. Некои Ракови ќе ги поправат грешките од минатото и ќе се ослободат, конечно ќе пронајдат личност со која ќе сакаат да создадат семејство.

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Македонија

На 24.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија претрес на дом,...