13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

Приведен сопственик на угостителски објект во Тетово, работел по дозволеното време

На 25.12.2020 околу 20.00 часот извршена е контрола во угостителски објект во Тетово, сопственост на А.Ш. (24) од Тетово и констатирано е дека објектот работи по дозволеното време и имало послужено 12 гости. А.Ш. е лишен од слобода, а објектот е времено затворен инспектори од СВР-Тетово во соработка со Државниот пазарен инспекторат по документирање на случајот ќе поднесат соодветна пријава против А.Ш., а во врска со чл.206 од КЗ на РСМ.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести