Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НАЈЉУБОМОРНИТЕ МАЖИ СЕ ОД ОВИЕ ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

Љубомора – знак на љубов или состојба што треба да се лекува? Некои жени веруваат дека ако мажот покажува знаци на љубомора, тоа значи дека станува збор за љубов. Не се согласуваме со ова тврдење и веруваме дека љубомората пред сè е знак на несигурност.

Кога станува збор за хороскопските знаци, астролозите едногласно се согласуваат и ни ги откриваат најљубоморните мажи според Зодијакот.

Шкорпија

Шампион во љубомора (и помеѓу жените и помеѓу мажите) е Шкорпијата. Темпераментниот и склон кон флертување Шкорпијата секогаш ќе се сомнева во предавство. Развиената фантазија го присилува да го проучува вашиот Инстаграм, како и големиот интерес во вашата околина – од колеги и пријатели. Честопати, Шкорпиите се премногу токсични за врската затоа што тие несвесно прават нивниот партнер да верува во сопствената непривлечност. Тие имаат многу развиена интуиција, па ако сепак се одлучите за љубовник, самата Шкорпија ќе го почувствува присуството на противникот.

Лав

Лавот сака натпревари во сите негови манифестации. Тој не се плаши да се натпреварува со колегите во канцеларија за ветувачка позиција и со други мажи – за срцето на убава дама. Откако ќе го привлече вашето внимание, тој нема да ја пропушти можноста на забавите да го покаже својот „дијамант“ на своите познаници. Во исто време, тој нема да дозволи манифестации на внимание од страна на странци: ако тоа се случи, тој сигурно ќе ја нагласи страста помеѓу вас со топол бакнеж или прегратка.

Риба

Рибите се креативни по природа и често имаат талент за глума, музика, пишување поезија или танцување. Како и на сите надарени личности, на мажите родени во знакот на Риба секогаш им недостасува адреналин во врските. Ако тие не се таму, Риби ќе создадат филм во својата глава и ќе смислат измислен дијалог. Мажот во овој хороскопски знак ќе ја заборави љубомората само ако го опкружите со љубов.

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Македонија

На 24.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија претрес на дом,...