Connect with us

Hi, what are you looking for?

Х-Фајлс

Мицкоски набави вакцини за спас на сите партиски функционери

„Кога власта е неспособна, тука сме ние да покажеме како треба да се заштитат граѓаните. Со парите кои ги земавме од буџетот и со помош на еден мој партнер , кој има приватна болница, деновиве ќе организираме масовно вакцинирање на партиските функционери кои заедно со мене се на браникот на криминалот“ , изјави Мицкоски при пристигнувањето на првиот пакет вакцини.

За да се заштити од короната, но и западните влијанија Мицкоски ќе ја прими руската вакцина, а со „Спутник 5“ ќе ги почасти и неговите најблиски соработници Миленко Неделковски, Љупчо Палевски и Александар Пандов кои се заеднички пријатели на увозникот.

„Гледам дека Заев повторно најавува преземање на три до шест пратеници и му порачувам да заборави. Ќе ги заштитиме луѓето. За Сафет Бишевац, Гордана Силјановска, Воислав Зафировски и останатите колеги кои ни пристапија периодов, обезбедивме вакцини против птички грип со оглед на фактот дека заради честото партиско прелетување повеќе се изложени на ризик од овој тип на грип“ изјави Мицкоски.

За Јаулевски, Јорданов, Неловски, Стојановски и останатите кадри од Унијата на млади сили, од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека е обезбедена ревакцинација за морбили и тоа во моментов им е доволно.

„Вело Марковски е член на извршниот комитет, но нема потреба него да го вакцинираме. Вело е имун на сите болести, вклучувајќи ја и науката“, одговори Мицкоски на прашањето за ставот на Маркоски во однос на планот за вакцинација.

„Ќе ми дозволите да останам мистериозен и да не ви откријам за кого е вакцината против беснило“, заврши Мицкоски.

**Целта на „Х-Фајлс“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции не е случајна.

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Македонија

Третиот столб од програмата со која настапи Мицкоски на вонредниот конгрес во Валандово, кој се однесува на зголемување на коалициските капацитети на партијата не...

Македонија

На 24.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија претрес на дом,...