Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

МЕГА ПРОЕКТ ЌЕ ЈА ПРОМЕНИ АТИНА (ВИДЕО)

Сè е подготвено за почетокот на изградбата на првите облакодери во Атина и започнувањето на проектот „Хелиникон“. Современиот комплекс ќе биде лоциран на местото на поранешниот меѓународен аеродром во Атина, на површина од 620 хектари.

Ќе се градат јавни паркови, луксузни апартмани, спортски објекти, ексклузивни продавници, марина за јахти и казино. Тоа ќе биде најголемиот проект за урбано обновување во цела Европа.

најчитани вести

Македонија

Во Февруари 2015 година, Капетанот на луксузниот прекуокеански брод Коста Конкордија беше осуден на 16 годишна казна затвор. Франческо Скетино беше прогласен за виновен...

Балкан

Јосип Броз Тито често се состануваше со многу светски лидери и на патувањата го дочекуваше најсвечен пречек, а начинот на кој го пречекаа во...

Забава

Додека целата естрада се жали дека нема настапи поради мерките кои се воведени за превенција од КОВИД-19, Северина си најде начин како да го...

Македонија

На 24.12.2020 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје околу 21.30 часот извршија претрес на дом,...